Tworzenie stron internetowych Jaworzno
4 lipca, 2022
Josue

Dobra strona internetowa

To pytanie zadaję sobie większość osób, które są na etapie tworzenia/zakupu swojej pierwszej strony internetowej. Żyjemy w czasach w których jeśli nie masz swojej własnej witryny prowadzenie sprzedaży lub szeroko pojęta reklama jest mocno utrudniona. Wiele osób się zastanawia jak otworzyć sklep online, jak stworzyć pierwsza stronę wizytówkę czy profesjonalną stronę z pełną ofertą. 
Postanowiłem podzielić się kilkoma przemyśleniami, na co zwrócić uwagę aby nasz strona to była dobra strona internetowa a nie kolejny twór króty bardziej odstarza niż zachęca do kontaktu

Prostota!

Wielu twórców stron chcąc się popisać swoimi umiejętnościami kładzie zbyt duży akcent na oryginalny, nietypowy „design”. Są w internecie miejsca gdzie można podejrzeć dobre strony internetowemistrzów stylistyki i każdy developer chciałby dla swoich klientów wprowadzać urozmaicenia, ruchome elementy, interaktywne przyciski, znikające zdjęcia. Oczywiście nie mam nic przeciwko ładnym stronom, ale przeciętny użytkownik internetu wchodząc na witrynę podchodzi konkretnie, zadaniowo. Potrzebuje w krótkim czasie naleźć to co go interesuje (czytając głównie nagłówki). Jeśli tego nie znajdzie, następuje porzucenie strony. Dobra strona internetowa to taka która w krótkim czasie pokaże to czego szuka użytkownik.

Jakość strony

Niewiele osób wie, że większość stron które spotykamy w internecie to gotowe szablony, które zostały dostosowane przez firmę tworzącą stronę. Niestety taki rozwiązanie ma jedną dużą wadę – nadmiarowość kodu. Uniwersalne strony są tak pisane, aby mogły zaspokoić oczekiwania wielu klientów. Zgodnie z zasadą jak coś jest do wszystkiego to jest do …nieczego. Dobra strona internetowa to taka, która została napisana konkretnie pod jednego klienta. Przy zachowaniu wszystkich dobrych zasad strona, która się szybko ładuje i jest spersonalizowana uzyskuje dużo lepsze wyniki w google oraz jest mniej awaryjna.
Warto również wspomnieć, że strona napisana konkretnie pod klienta jest prosta w edycji. Każdy element łatwo dostosować w przeciwieństwie do stron uniwersalnych. Tam zmiana jednego elementu może wywołać lawinę zdarzeń, które mogą znacząco pogorszyć użytkowanie strony.